Онлайн-курс

Фахівець з
обладнання для
сонячних електростанцій

Дізнаєтесь про типи і принцип роботи сонячних електростанцій. Навчітесь підбирати обладнання для мережевих, автономних і гібридних станцій враховуючи енергоспоживання, розташування модулів, кількість фаз тощо. Розберетесь в тонкощах, які необхідно знати перед монтажем та юридичних нюансах під'єднання станції.


Онлайн-курс

Фахівець з обладнання для
сонячних електростанцій

Дізнаєтесь про типи і принцип роботи сонячних електростанцій. Навчітесь підбирати обладнання для мережевих, автономних і гібридних станцій враховуючи енергоспоживання, розташування модулів, кількість фаз тощо. Розберетесь в тонкощах, які необхідно знати перед монтажем та юридичних нюансах під'єднання станції.

На курсі ви вивчите

/1

Бренди та технічні характеристики всіх комплектуючих СЕС

/2

Від чого залежить і як впливати на енергоефективність

/3

Підбір обладнання: Самі підберете обладнання для мережевої, гібридної та автономної станції

/4

Базові юридичні аспекти для проектування та монтажу сонячної станції

/5

Допустимі способи монтажу для наземних і дахових станцій

/6

Онлайн-сервіси для передпроектної роботи

Кому підходить навчання

icon

Працівникам сонячної енергетики: продакт/бренд-менеджерам, менеджерам із закупівель, маркетологам, продавцям, технічним консультантам.

icon

Підприємцям, які хочуть відкрити бізнес, пов'язаний із сонячною енергетикою або впровадити сонячні технології у свій бізнес.

Отримайте безкоштовну консультацію

Програма курсу

 • /01 модульСонячні електростанції

  ● Компоненти сонячної електростанції● Базові поняття фотоелектрики● Типи сонячних електростанцій● Тенденції ринку в Україні і світі

 • /02 модульФотомодулі

  ● Фотомодулі. Як працюють та з чого складаються● Типи фотомодулей. Технології їх виробництва● Основні параметри фотомодулів і як вони змінюються● З'єднання фотомодулів і їх затінення● Генерація масиву фотомодулів● Тренди на ринку фотомодулів● Продуктова матриця компанії Atmosfera

 • /03 модульАкумулятори

  ● Акумулятори принцип дії і види● Параметри акумуляторів● Особливості експлуатації акумуляторів● Літієві АБ VS свинцево-кислотні● Тренди ринку. Що нового?● Аксесуари до акумуляторів

 • /04 модульІнвертори

  ● Принципи роботи інвертора● Типи інверторів● Параметри інверторів● Додаткові технічні особливості інверторів● Як впливати на генерацію електроенергії

 • /05 модульКонтролери

  ● Навіщо потрібен контролер● PWM i MPPT - яка різниця?● Тренди ринку

 • /06 модульЗахисна автоматика

  ● Принцип роботи захисної автоматики● Готові щити захисту для СЕС

 • /07 модульСистеми кріплення

  ● Типи систем кріплення● Стандартизовані системи кріплення

 • /08 модульМережеві станції

  ● Загальний принцип і компоненти● Підбір обладнання скільки фотомодулів стане● Який інвертор взяти● Підбір обладнання. Як з'єднати стрінги● Підбір обладнання. Як підібрати кріплення● Підбір обладнання. Що з захистом● Мережеві станції на власне споживання. Принцип роботи● Мережеві станції на власне споживання. Підбір обладнання● Чому у сусіда більша генерація або причини відмінності генерації різних СЕС
  Практичне завдання: Розрахуете і підберете обладнання для станції на 30 кВт.

 • /09 модульАвтономні та гібридні станції

  ● Загальний принцип і компоненти
  ● Збираємо інформацію
  ● Підбір обладнання. Інвертор
  ● Підбір обладнання. Акумулятор
  ● Підбір обладнання. Фотомодулі і їх кількість
  ● Підбір обладнання. Контролер
  ● Захист і додаткові компоненти
  ● Особливості роботи системи
  ● Система автономного освітлення
  ● Автономний полив та зрошення
  ● Нагрів води від фотомодулів

  Практичне завдання: Розрахуете і підберете обладнання для станції на 30 кВт.

 • /10 модульСервіси та калькулятори для проєктувальників

  ● Програмне забезпечення для моделювання сонячних станцій● Додатки-калькулятори конфігурації станцій

 • /11 модульМонтаж станції

  ● Інструменти для монтажу СЕС● Поради з досвіду виробника і технічного відділу

 • /12 модульЮридичні аспекти

  ● Підключення СЕС по зеленому тарифу● Підключення СЕС на власне споживання● Оформлення автономної СЕС

 • Бонус: Серія продуктових лекцій

  ● Навіси для автостоянок та зарядні пристрої для електромобілів.● Оновлення або модифікація старих СЕС. Як з старої мережевої зробити гібридну систему.● Спікер компанії Fronius: Огляд рішень GEN24 та продуктового ряду SnapInverter NEW.● Комерційні системи накопичення енергії (ESS): від 50 до 1000 кВт.● Спікер компанії Huawei: Продуктова лінійка та зарядки для електромобілів.

12

Модулів

60

Уроків

3

Практичних завдання з підбору обладнання

109

Тестових питань

Відгуки про навчання та програму

icon

Райтер П. М.

Завідуючий кафедри енергетичного менеджменту і технічної діагностики ІФНТУНГ, проф.

Найбільша перевага прослуханого вище вказаного навчаль­но­го курсу є методично грамотна побудова навчання шляхом поєднання надан­ня добре структурованої за змістом інформації про будову та сучасне облад­нання СЕС та практичної методики


 • виконання основних етапів проектування сонячних електростанцій.
  Наш досвід реалізації дистанційної форми викладання останніх двох років свідчить, що в таких умовах навчання дуже важливим є вміння ви­кла­дача зро­зуміло та конкретно пояснити навчальний матеріал з масою техніч­них де­талей, з чим, на мою думку і моїх колег по навчанню, Ваші викладачі навчального курсу успішно справились. Це свідчить про високий професійний рівень Вашого персоналу викладачів та детальне опрацювання ними в процесі підготовки не лише загальної структури курсу, але і його деталей і, безумовно, значний практичних досвід проектування та інсталяції СЕС.

icon

Петренко А. В.

Доцент кафедри електропостачання ім. проф. В. М. Синькова ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України доцент, канд. техн. наук

Стрімкий розвиток відновлюваної енергетики потребує сучасної підготовки фахівців у галузі енергетики, що полягає у вмінні поєднувати теоретичні знання з практичними навиками роботи із новим обладнанням та інструментами.


 • Одним із способів такого поєднання є використання спеціалізованих навчальних курсів, як наприклад, навчальний курс онлайн-академії «Atmosfera» «Проектувальник сонячних електростанцій».
  Актуальність розробки спеціалізованого навчального курсу полягає у появі з частою періодичністю на ринку України значної кількості різноманітного обладнання та матеріалів для сонячних електростанцій і відсутності навчальних програм, що у короткий термін надавали б конкретну спеціалізовану підготовку з повного циклу проектування сонячних електростанцій.Якісне проектування дозволяє уникнути помилок, що, як правило, виникають при відсутності системного підходу до створення нових енергетичних об’єктів. Виявлення та усунення проектних помилок після завершення, або в процесі будівництва, є надзвичайною складним і дорогим завданням. Саме тому, розробка і поява спеціалізованих навчальних курсів є затребуваним видом навчання.
  Розглянутий навчальний курс містить 12 тем, в яких у цікавій формі та на доступному рівні подається навчальний матеріал про сонячні електростанції, їх види, тренди ринку, охоплений повний перелік обладнання та матеріалів, що відповідає сучасному розвитку та світовим тенденціям. Кожна із тем присвячена одному виду обладнання, наприклад фотоелектричним модулям, де розглядається принцип їх роботи, будова, типи, особливості технологій виробництва та основні параметри, даються чіткі розрахунки масивів та стрінгів з фотоелектричними модулями, правила з’єднань, поради спеціалістів про те, як уникнути затінення, від чого залежить генерація та інші. Навчальні матеріали подаються у легкій та зрозумілій формі у вигляді відеопрезентацій з коментарями провідних досвідчених фахівців. Для поглибленого вивчення доступні презентації, каталоги та конкретні практичні завдання. Закінчення теми супроводжується тестуванням, за умови успішного проходження надається доступ до наступної теми.
  Всі теми навчального курсу розміщені послідовно і відповідають поступовому зростанню їх складності. Треба відмітити, я, як слухач, під час ознайомчого проходження даного курсу, мав можливість спілкуватися з фахівцями онлайн -академії, які надавали відповіді на мої додаткові питання у сфері практичного досвіду роботи із сонячними електростанціями, що є важливою складовою навчання.
  Оцінюючи матеріали навчального курсу, вважаю, що вони будуть сприяти чіткій організації роботи з проектування сонячних електростанцій, корисні фахівцям, які не лише розпочинають свою діяльність у цій галузі, а й підвищенню ефективності дій вже існуючих спеціалістів за галузями: 14 - Електрична інженерія; 15 - Автоматизація приладобудування; 17 - Електроніка та телекомунікації.

Мартиненко Роман

Mayster.ltd

Наша компанія “Mayster.ltd” при виході на ринок встановлення сонячних систем і шукала курс по проектуванню сонячних стацій. Ми вибрали курс від Академії компанії “Атмосфера”. Закінчивши курс хочу написати наступне:


 • ● Якість матеріалів - при вивченні кожної теми навчальні матеріали були цікавими і корисними, були логічно організовані та легко сприймались.● Інформаційні ресурси - були надані достатні додаткові матеріали, які допомагали в розумінні предмету, дійсно корисні посилання та рекомендації.● Викладачі - особлива подяка викладачам та технічним консультантам за професійну і кваліфіковану подачу матеріалу та доступність до допомоги.● Практичні вправи - були дуже корисними та підготували до роботи з реальними проектами.● Формат курсу - дуже зручний, так як давав змогу вчитися тоді, коли є час у студента “Mayster.ltd”. Також стиль подачі в вигляді відео, допоміжних матеріалів та тестів після закінчення блоку давали змогу оцінити вивчений матеріал і повторити деякі частини, якщо вони не засвоїлись в повній мірі.
  Звертаю увагу, що написав цей відгук щоб допомогти іншим спеціалістам, які приймають рішення про проходження таких курсів.
  Мартиненко РоманСпівзасновникMayster.ltd

Мар'ян Окопенко

StroyPV

Я займаюся ремонтами і останнім часом звернув увагу на зростаючі запити у моїх клієнтів щодо встановлення сонячних панелей. Почав намагатися розібратися у темі та потрапив на курс для проектувальників


 • сонячних електростанцій від Атмосфери.
  Курс виявився дуже інформативним і чудово підходив мені як новачкові. Окремо хочу відзначити допомогу куратора під час навчання. У мене було багато запитань, і я отримав на них розгорнуті відповіді.

Олег Олійник

Учень

Ось i пройшов Ваш чудовий курс! Я дуже вдячний Вам i Вашiй командi за Вашу роботу та зусилля. Курс дiйсно крутий та дае непогану початкову базу для освоення данного перспективного напрямку альтернативноi енергетики. 


 • Я бажаю Вам та Вашiй компанii успiхiв у Вашiй справi та процвiтання, не зважаючи на теперiшний складний перiод. Я надiюсь що ще буде нагода ще зстрiтись та можливо попрацювати разом над цiкавими проектами.
  Сторінка Facebook

Николай Романюк

Wes.energy

Курс мне очень понравится!Я принял для себя решение заняться установкой солнечных электростанций. И рад, что есть возможность пройти качественный насыщенный курс в этой отрасли!


 • Для старта - это основа основ!
  Обучение дало очень много знаний и понимание всего процесса. Некоторые модули дались непросто, но всегда на связи были кураторы, которые помогали разобраться во всех вопросах. Программа построена доступно и интересно.Я уже использую в работе все, что узнал. Далее - только опыт и практика!Планирую работать и развиваться в сфере солнечной энергетики.

Олег Дзюба

SM-Skif

Курс будет очень полезен для начинающих свою работу в сфере солнечной энергетики, для тех, кто реально хочет этим заниматься, так как обучение даёт первоначальные знания.


 • Понятно освещены такие вопросы как: из чего состоят солнечные станции, каких типов бывают, фотомодули, инверторы, защитная автоматика, система креплений, сетевые станции. Отдельно можно выделить «что поможет при проектировании станции

Дмитро Вовк

Підприємець-початківець

Хочу з партнером відкрити свій бізнес у сфері сонячної енергетики. Намагалися розібратись самостійно, але було складно.


 • Дізналися, що в цій компанії можна і навчитися азам, після цього стати дилером ще й отримати 50% кешбек! Сумнівалися в форматі онлайн-курсу, але після закінчення курсу залишилися всім задоволені.

Запишіться на консультацію щодо програми

Як проходить навчання

Курс триває місяць, складається з 60-ти уроків та займає всього три години на тиждень.

image_4

Тривалість одного уроку від 8 до 20 хвилин. Темп навчання ви визначаєте самостійно.

Кожен новий урок та модуль відкривається після проходження попереднього.

image_5

Завдання: блок питань наприкінці кожного модуля та три практичні роботи з проектування.

image_6

Переваги онлайн-навчання

icon

Немає графіка

Не потрібно відкладати термінові справи. Навчайтеся коли захочете.

icon

Корисна інформація

Жодних розмов «ні про що».Тільки те, що знадобиться у роботі.

icon

Без обмежень

Вивчайте програму з мобільного телефону, планшета або комп'ютера.

Про компанію та лекторів Atmosfera

Atmosfera - це компанія з досвідом роботи в галузі дистрибуції обладнання для сонячних станцій і геліосистем, монтажу станцій та сервісного обслуговування, а також навчання дилерів і партнерів.

image_7

Данило Дєлєв

Сервіс-інженер, спеціаліст у технічному супроводі сонячних станцій та куратор курсу

image_8

Надія Самко

Керівник напрямку комерційних проєктів

image_10

Олексій Бойцан

Інженер із фотоелектричних систем

image_11

Дмитро Коротченко

Продакт-менеджер, спеціаліст у дослідженні ринку фотоелектрики

image_12

Олександр Ковпак

Технічний директор в Atmosfera

33%

Наша частка українського ринку

500+

Успішно реалізованих об'єктів

700+

Дилерів

300

Мегават сумарна потужність станцій

10

Років навчаємо своїх дилерів

900+

Учнів

Система оцінювання та отримання сертифіката

Сертифікат від Atmosfera підтвердить ваші знання і стане додатковою перевагою при влаштуванні на роботу.

icon

Наприкінці кожного тесту система розраховує оцінку у %

icon

Для тестів із 5-ти завдань: прохідна кількість правильних відповідей — 4

icon

Мінімальна оцінка для переходу до наступного модуля – 80%

icon

Для тестування з 10-ти і більше завдань: прохідна кількість відповідей — від 8

icon

Переглядайте набрані бали в історії навчання

icon

Для отримання сертифіката середній бал повинен бути не нижчий, ніж 80 % і пройдені 8 та 9 модулі

Запишіться на навчання або отримайте консультацію

1 300 грн/міс.

Безвідсоткова розстрочка на 6 місяців

7 800 грн

Повна вартість курсу


  Доступ на одну людину
  Навчання одразу після оплати
  Сертифікат за успішне проходження курсу
  Підтримка куратора під час навчання
  Бонус: Серія продуктових лекцій
  Мова викладання – українська

Дякую!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Відповіді на запитання, які допоможуть прийняти рішення

 • Наскільки складний курс?

  Програма курсу розрахована на працівників сонячної енергетики: продакт/бренд-менеджерам, менеджерам із закупівель, маркетологам, продавцям, технічним консультантам. Також програму вивчають ті, хто хоче відкрити свій бізнес у сонячній енергетиці або впровадити сонячні технології у своєму бізнесі.

 • Ви працевлаштовуєте випускників?

  Ми не працевлаштовуємо випускників. Атмосфера веде онлайн-облік тих, хто хоче працювати за цією спеціальністю. Його ми пропонуємо дилерам та партнерам на запит.

 • Кому ставити запитання під час навчання?

  Ставте питання технічному фахівцю - Данилу Дєлєву. Він буде із вами на зв'язку.

 • Як довго буде доступний курс?

  Доступ до навчання дається назавжди, але на одного учня.

 • Які є способи оплати?

  Оплатити навчання можна: банківською карткою; за рахунком; розстрочкою до 6 місяців; бонусами з кабінету дилера.

 • Якщо мені не підійде курс, то я можу повернути гроші?

  До проходження перших двох модулів курсу ви можете повернути повну суму, сплачену за навчання.